hayalinyeter
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hayata dair ne varsa...

AnasayfaMicrosoft windows 7 İşletim Sistemini Dvd Olmadan Kurmak  I_icon_mini_portalLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Microsoft windows 7 İşletim Sistemini Dvd Olmadan Kurmak

YazarMesaj
a.h.s.
Modaratör
a.h.s.

Microsoft windows 7 İşletim Sistemini Dvd Olmadan Kurmak  Empty
MesajKonu: Microsoft windows 7 İşletim Sistemini Dvd Olmadan Kurmak    Microsoft windows 7 İşletim Sistemini Dvd Olmadan Kurmak  EmptyÇarş. Mart 23, 2011 1:33 am

Microsoft windows 7 İşletim Sistemi - windows 7 kurulumu - windows 7- microsoft

Özellikle optik okuyucusu (cd/dvd vs) olmayan asus eee pc vb gibi netbooklarda windows7 kurmak hakikaten zordur.

1.Öncelikle win7 "iso" dosyasını biryerden temin edin. Daha önce microsoftun sitesinden indirilebiliyordu ama artık indirilemiyor. İndirdiğiniz dosyayı masaüstünde tutun.

2."Daemon Tools" yazılımını indirin ve kurun.

3.C diskinin dışında boş bir disk alanı oluşturun. Mesela d diski olabilir. Buradaki bütün verileri silin ve NTFS olarak biçimlendiğinden emin olun. Ntfs değilse NTFS yapın.

4.Daemon tools ile sanal dvd oluşturun ve win7 iso dosyasını mount edin. Daha önce de uyardığımız gibi windows 7 kurulum dosyası masaüstünde olmalı. D diski tamamen boş olacak.

5.Mount ettikten sonra win7 autorun açılacak burada windows u yükselt'e tıklıyoruz. Sonraki adımlarda mutlaka özel kurulum seçeceksiniz ve kurulumu d diskine yapacaksınız.

6.Kurulum başlayacak, dosyalar kopyalanacak, cihaz kapanıp açılacak. Siz sadece yönergeleri takip edin.

7.Son aşamada boot menu yu goreceksiniz bir "earlier versions of windows" bir de "windows 7" yazacak. Açılışta istediğiniz işletim sistemini seçerek kullanabilirsiniz. Hayırlı olsun.

Microsoft windows 7 İşletim Sistemini Dvd Olmadan Kurmak
1 sayfadaki 1 sayfası